Kdo jsem?

Těší mě, jsem Petra Švancarová, průvodkyně Cestou do vašeho vědomí.

Jak vidím samu sebe?

Jsem velká požitkářka a ráda si užívám všechny příjemnosti života – kávičku na terásce na naší zahradě, krásné milování nebo dlouhý snídaňový brunch se svými nejbližšími.

 

Učím vlastním příkladem užívat si život plnými doušky i své okolí.. 🙂

 

Ve svém životě potřebuju cítit svobodu a smysl. Dělat si věci podle sebe, svým tempem.

 

Když někde nejsem spokojená, odcházím. Obklopuju se lidmi se kterými se cítím šťastná a dobře naladěná. Jsem trochu cíťa a občas pláču, ale přece to ze mě dělá také ženu, která všechno sama nezvládne a potřebuje ochránce!.. 🙂 Jsem možná trochu naivní a vidím svět v růžových brýlích. Podle někoho jsem sluníčkářka, podle sebe optimistka. Tato moje esence je pro ostatní nakažlivá. Často jsem nazývána „sluníčko“ nebo „jemná a ženská„.

 

Ráda si zaplavu, zazpívám a poslechnu hezkou hudbu – třeba českou Jananas nebo minulé století, např. Beatles.

 

Jsem rodinný a pohodový typ, čehož se chytá rád můj skvělý partner Míra, pokud jsem smutná. Stačí aby řekl, že připraví něco k obědu, nebo že už jsme skoro manželé, když má poličku v mé skříni, a všechno je najednou snesitelnější.. 🙂

Jsem úplně unešená z Genových klíčů (2, 1, 49, 4), Human designu (generátor) a Enneagramu (7 – požitkář). V dynamice bohatství jsem Hvězda.

Můj život v pár větách

jako dítě jsem byla mezi ostatními holčičkami snadno rozlišitelná. Zatímco ostatní si hrály na princezny a maminky, já jsem nejraději chodila po zahradě a „vařila“ kouzelné lektvary z bylin. Z dnešního pohledu bych řekla, že mé přání stát se čarodějkou, se určitě splnilo.. 🙂

 

Znovu jsem se nadchla pro přírodní mystiku a „čarování“ při čtení knih německého bylináře a etnologa Wolfa Dietera Storla. Tento děda, co vypadá jak Krakonoš, píše o starých lesních národech, léčivých bylinách a přírodních náboženstvích. Baví mě chodit s „šamaňákem“ do přírody, a dle jeho návodů také promlouvat a rozumět stromům a rostlinám.

Byliny mě koneckonců provází už dlouho..

Přispěly velkou měrou na mém uzdravení z nemocí, které byli klasickou medicínou definovány jako „nevyléčitelné“. I díky nim se dnes cítím zcela zdravá. Pokud vás zajímá můj příběh více, s úžasnými bylinkářkami Janou Jungovou a Evou Trávníčkovou o tom máme nahraný rozhovor:

 

 

Ráda z bylin také tvořím – ať už léčivé preparáty (gemmoterapie, tinktury, oleje, čajové směsi) nebo domácí přírodní kosmetiku, kterou tak díky legislativě nemůžu nazývat. Na mých stránkách ji proto najdete pod názvem „výrobky protkané přírodou“. 🙂

 

Výše uvedené vám může navodit pocit, že jsem tak trochu rebelka. To je čistá pravda. 🙂

 

Po střední škole, pedáku, jsem preferovala studium toho, co mě zajímá na úkor toho, co by po mě chtělo okolí. Jsem ráda, že jsem se tak rozhodla. Od té doby už jsem více vnímala své vnitřní potřeby a stále hlasitější promlouvání duše.

 

Dva roky jsem nadšeně navštěvovala Školu přírodního léčení Tilia, kde jsem prohloubila své znalosti o přírodní medicíně, tradičním českém bylinářství a psychosomatice. Došlo mi, že tohle je ta „cesta srdce„, ten záhadný pojem, který jsem si odnesla z ayahuascové ceremonie. A tak jsem se dále vzdělávala v těchto oborech a působila v online světě jako „nejmladší babka bylinkářka„.

Stále to ale nějak drhlo.

Naoko hezký, ale můj spasitelský komplex mě často zaváděl do scénářů, kdy jsem přinášela zdarma hodnotu lidem, kteří ve skutečnosti o uzdravení vůbec nestáli. Do mého života se postupně vplížil „archetyp zraněného léčitele“ a vedl mě k ještě hlubšímu zpracování mnohých osobních témat.

 

Může mít vůbec dvacetijednaletá holka syndrom vyhoření? Evidentně jo. Bylo to hustý.

A dostáváme se k masážím…

Už nějakých pár let nazpět mě zajímaly meditace, tantra a masáže. V minulosti jsem si dokonce udělala pár kurzů, protože jsem věděla, že bych to třeba někdy mohla dělat.. 🙂

 

To se stalo na podzim 2021, kdy jsem tantrické masáže přijala jako svou hlavní profesi. Nejdřív jsem si myslela, že je to změna životní cesty, nicméně později se ukázalo, že je to jen klíčové doplnění toho, o co už jsem se zajímala předtím.

 

Po pár měsících práce s klienty mi začalo docházet, že realizace v tantrických salonech u mě naplnila svůj maximální potenciál. Pokud chci růst, musím jít dál. Stalo se to mnohem dřív, než jsem čekala.

 

Od začátku kouzelného roku 2022 pečlivě vytvářím formu svého projektu Shantalam / Cesta do vědomí.

 

Zachycuji hlavní esenci toho, co mé masáže skutečně přináší – laskavou péči, hluboké porozumění, transformaci.

Odborné výcviky

  • Relaxační masáž zad a šíje, indická masáž hlavy (Jan Šel)
  • Škola přírodního léčení Tilia (obory Přírodní medicína, Psychosomatika, Tradiční české bylinářství)
  • Reflexní masáž chodidel (Miroslava Kuprová Stodůlková)
  • Temný eros – Transformace stínu do životní síly a osobní svobody (Jan Komeda)
  • Léčivá energie Reiki – pokračuji do učitelské úrovně (Marcela Lochovská)
  • Masáž ženy (Kateřina Švanderlíková)
  • Terapeutická metoda EFT – technika emoční svobody (Marcela Schwarzová Broumová)
  • Energetická medicína, Odvážné snění (Alberto Villoldo)
Je vám sympatické, co jsem o sobě napsala?
Ráda vás přivítám na masáži nebo společné cestě k životní změně.