Můj příběh

Na své cestě životem jsem se uzdravila ze zdravotních diagnóz, se kterými si klasická medicína nevěděla rady.

 

Zažila jsem si doby, kdy mi do smíchu fakt nebylo. Ztrácela jsem kolikrát i ten poslední uzlíček naděje, že ještě někdy budu úplně zdravá…

Jak to všechno začalo?

Od puberty jsem trpěla na akné, špatnou kvalitu vlasů, strie a úporné menstruační bolesti, ke kterým se často nabalila třeba bolest hlavy.

 

Každý měsíc jsem do sebe ládovala prášky proti bolesti a doufala, že tenhle měsíční koloběh, který pravidelně zkouší můj práh bolesti, jednou skončí.

 

Myslela jsem si, že je normální takhle trpět

 

Odmala jsem totiž slýchala větu:

Ženský, ty si prostě vytrpí...

A tak jsem začala postupně nesnášet žití, ve svým ženským těle, „který si vytrpí“ – a taky trpělo.

 

Začlo se to nějak podivně nabalovat:

 

Borelióza, chronická únava, bipolární porucha, černý kašel, chronické angíny, astma, vaginální mykózy, bakterie v moči, záněty, nadýmání, dermatitidy – snad jsem na něco nezapomněla.. 🙂

V hloubi duše jsem věděla, že je něco špatně. Ale co?

V roce 2015 se mi z ničeho nic udělal absces v třísle, který měl před řezáním na chirurgii velikost tenisového míčku. Ránu mi vyčistili, dostala jsem antibiotika, ale nenapadlo mě, že to je teprve začátek toho co přijde.

 

Skoro každé pondělí a středu jsem místo školy vysedávala v čekárně na chirurgii, protože se mi absces po nějaké době vždy na stejné místo vrátil – tohle byla nakonec záležitost na celých 5 let.

Řezání, drenování, šití, peroxid, odebrání tkáně a pak znovu.

Dostala jsem se do bludného kruhu:

Infekce -> Antibiotika -> Vaginální mykóza

Časem se po antibiotikách objevily také závratě při usínání a mravenčení jedné strany těla, kdy jsem byla napůl smířená s tím, že se mé mladé tělo nedožije dalšího rána.

V roce 2018 mě čekala operace, kde mi roztahovali močovou trubici

„Možná to pomůže na křeče při močení při měsíčkách, možná ne, zkusíme to.“

 

A také je možné, že se trubice po nějaké době zase vrátí do své původní podoby a týdenní zákrok bude nutné zopakovat.

 

Operace můj stav vůbec nezlepšila, zato jsem si prožila své s močovým katetrem v kombinaci s rozřezanou trubicí… Asi nemá cenu vykládat, že existují mnohem příjemnější věci.

Další operace podvozku

V roce 2019 jsem po velkém rozmýšlení přistoupila na diagnostickou laparoskopii ženských orgánů, kvůli vysokému podezření na endometriózu.

 

Den před operací jsem šla na prohlídku – položila jsem se na gynekologické křeslo v místnosti, kde bylo asi 10 doktorů. Všichni se shodli na tom, že jsou na ultrazvuku vidět myomy.

Byla jsem vyděšená!

Budu jednou moct mít děti? Co to znamená?
Dá se to vyléčit? Proč se to sakra nezjistilo dřív?!

Další den na operaci proběhlo všechno v pořádku a když jsem se zeptala, co ty myomy, které tam včera viděli, tak tam nakonec prý žádné nebyly.

 

Skončila jsem v slzách – jednak díky tomu, že „jsem dobrá“ a pak taky kvůli tomu nasrání, jak někdo bezcitně plýtvá slovy „nebudete moct mít děti“ úplně zbytečně…

Za těmito příběhy jsem se rozhodla udělat tlustou čáru a začít jinak. Uzdravila jsem se ze všeho, s čím si klasická medicína nevěděla rady...

Pak se to najednou zlomilo...

Začala jsem se zajímat o souvislosti mezi tělem a psychikou. V rukou jsem držela spoustu zajímavých knížek. Chodila jsem na bylinky a experimentovala jsem s nimi. Nadchla mě výroba vlastních přírodních mastiček a krémů.


Chodila jsem na skupinové meditace. Odešla jsem z dlouholetého vztahu. Zjistila jsem, že děda se zajímal o Reiki – všechno to do sebe zapadalo.. 🙂

To všechno, čím jsem si prošla, mělo svůj velký smysl. Dostala jsem „za úkol“ onemocnět vším možným. Teď ale přesně vím, jak se nemocný člověk naproti mně cítí a zřetelně vidím jeho cestu k uzdravení.


Přihlásila jsem se do Školy přírodního léčení Tilia, kde jsem si vybrala hned 3 obory – přírodní medicínu, psychosomatiku a tradiční české bylinářství.


Baví mě si pořád rozšiřovat obzory a nabalovat nové souvislosti od těch nejlepších z oboru. Zajímavá pro mě byla třeba brigáda v bylinářství a v čajovně.


Mám zasvěcení do Reiki. Umím vést terapii emocí EFT. Pracuji s technikou přepisování vzpomínek z minulosti. 

Ráda pomůžu najít cestu i tobě

Svoji vlastní cestu „od léčení k uzdravení“ jsem prošla. Teď ji pomáhám najít i ostatním na svých terapiích. Vím, jaká jsou úskalí při procesu léčení a také to, jak strhnout pomyslný volant ke stavu zdraví.


Ráda bych tě proto pozvala na „Celostní hloubkovou analýzu“, kde se na tvé zdraví podíváme podrobně.

IMG_9263